Przeskocz do treści

Wentylacja w pomieszczeniach klasy II

Pomieszczenia o klasie II muszą posiadać dwa stopnie filtracji. Nie jest wtedy potrzebny filtr cząstek stałych. Na powierzchni filtrów nie może dojść do przekroczenia punktu rosy, ponieważ wilgoć na nich nagromadzona może spowodować rozwój bakterii i mikroorganizmów. Znajomość zasad instalowania urządzeń, jakimi są klimatyzatory Warszawa http://eklimatyzacja.pl/klimatyzatory-przenosne/ promuje na pierwszym miejscu, by zachować najwyższe standardy działania.
Na pierwszym etapie filtracji instaluje się filtr na początku centrali, drugi natomiast jest na ostatniej sekcji. Trzeba wziąć pod uwagę, że może nastąpić problem kondensacji, dlatego w takim przypadku nie umieszcza się sekcji chłodniczej zaraz przed drugim filtrem. Obie sekcje filtracyjne należy wyposażyć w manometry. Stosowana nagrzewnica w naszej higienicznej centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej zawsze musi być stworzona tak, aby ułatwić oczyszczanie oraz dezynfekowanie. Są to niuanse, dzięki którym sprawnie działają montowane klimatyzatory Warszawa oferuje doświadczonych ludzi, którzy precyzyjnie dobiorą najważniejsze parametry. Odległość zachowana pomiędzy lamelami powinna stanowić nie mniej niż 2 mm. W konstrukcji trzeba skupić się na używaniu jedynie materiałów antykorozyjnych, pośród których można wymienić: prowadnice miedziane, lamele aluminiowe, rurki miedziane albo wykonane ze stali ocynkowanej. Aby ułatwić czyszczenie wszystkie istniejące połączenia kondensatu muszą być umieszczone na jednej stronie. Stosowane chłodnice powietrza muszą być zaprojektowane w taki sposób, by przesuwające się powietrze o ustanowionej prędkości nie zabierało ze sobą kropel kondensatu, które znajdują się na lameli chłodnicy. Odległość pomiędzy wspomnianymi lamelami musi stanowić ≥ 2,5 mm. Konieczna jest także rama, która będzie wykonana ze stali nierdzewnej np. 1.4301, a równie ważny kolektor zostanie wykonany z miedzi. Chłodnica powietrza po jej umieszczeniu w centrali musi dawać możliwość oczyszczania z obu jej stron. Odkraplacz zawsze powinien być w taki sposób umieszczony za chłodnicą, by mógł zapewnić, że wszystkie krople wody, które pojawią się z nawilżacza lub chłodnicy powietrza nie będą miały możliwości przedostania się na powierzchnię filtra. Odkraplacz zawsze powinien być umieszczony przed drugim filtrem. Konieczne jest wykonanie go z takich materiałów, które będą odporne na korozję oraz będą zapewniały łatwość czyszczenia za pomocą wyciągania oraz demontowania z centrali, dzięki czemu sprawnie będą działać montowane klimatyzatory Warszawa przedstawia licznych instalatorów, którzy zwrócą uwagę na wszystkie tego typu szczegóły.
W centralach higienicznych odzyskiwanie ciepła realizuje się poprzez układ glikolowy, który łączy odpowiednio ze sobą nagrzewnicę ze strony nawiewu oraz chłodnicę ze strony wywiewu. Wymagane materiały są takie samie jak te stosowane w przypadku wymienników do nagrzewnicy oraz chłodnicy.