Przeskocz do treści

Niezbędne narzędzia oraz proces lutowania przy zakładaniu domowej klimatyzacji

Dokonując instalacji klimatyzacji, warto posiadać właściwy komplet urządzeń chłodniczych. Są to m.in. węże chłodnicze, termometry, pompa próżniowa oraz zestaw manometryczny. Najlepsza instalacji dla urządzeń klimatyzacyjnych powinna opierać się na rurach miedzianych, które stosuje się w chłodnictwie i przy czynnikach z grup CHC, HFC, HCFC oraz HC. Spełniają one normę EN 12735.
Z myślą o klimatyzatorach typu split używa się miękkich rur miedzianych, które posiadają izolację. Dla każdego, kto chce, aby sprawnie odbyła się instalacja klimatyzacji Warszawa http://eklimatyzacja.pl/instalacja-klimatyzacji/ zrzesza grono fachowców, którzy zajmą się doborem elementów o najlepszych parametrach. Wspomniane wyżej typy rur ułatwią pracę, o ile nie trzeba ich potem skracać. Właśnie temu służy wizja lokalna, by długość rurociągów została prawidłowo określona. Należy także unikać zbędnych połączeń pomiędzy rurociągami, a jeśli będzie taka konieczność, konieczne jest skorzystanie z lutowania twardego. Nie jest łatwą kwestią instalacja klimatyzacji Warszawa zapewnia fachowców, którzy posiadają odpowiednie osprzętowanie oraz doświadczenie w tej kwestii. Jak wygląda lutowanie? Najpierw należy czyścikiem oczyścić rury i je obradować. Do lutowania używa się srebrnych lutów z zawartością srebra 1,5 % do 45%. Im większa powierzchnia wymaga lutowania, tym większy skład procentowy srebra jest używany. Lutowania należy dokonywać w atmosferze azotu, by nie dopuścić do powstania zgorzeli wewnątrz rur. Następnie dokonuje się przedmuchania rurociągów za pomocą suchego azotu i zamyka instalację. Potem napełnia się ją azotem do ciśnienia, które zaleca producent lub do 20 bar. Kolejny krok to pozostawienie instalacji na 24 godziny. Są to kwestie, które wymaga sprawna instalacja klimatyzacji Warszawa troszczy się o swoich klientów i dba o najlepszą instalację.
Warto zanotować temperaturę, w której znajdują się rurociągi, by po 24 godzinach móc wyeliminować spadek ciśnienia, który powoduje zmiana temperatury pomieszczenia. Klimatyzatory typu split bardzo często są już wypełnione czynnikiem chłodniczym. Wspomniana próba ciśnieniowa ma na celu sprawdzenie instalacji, którą wykonywał instalator.